Porady i inspiracje

Projektowanie

Deska tarasowa gładka czy ryflowana? Oto jest pytanie :)

Deska tarasowa gładka czy ryflowana? Nie ma jednej rekomendacji, który rodzaj struktury desek jest lepszy. Każdy powinien dobrać ją do swoich potrzeb. Poznaj zalety obu rodzajów.

jesień w ogrodzie i na tarasie
Pielęgnacja

4 rzeczy, jakie powinno się zrobić jesienią na tarasie

Letnie upały są już wspomnieniem. Jesień jak zwykle przyszła za szybko. Wybraliśmy 4 rzeczy, które warto zrobić jesienią w ogrodzie i na tarasie, aby służył w kolejnym sezonie.

Fruits on table next to rattan armchair with pillows on wooden t
Projektowanie

10 prostych sposobów na cieszenie się swoim tarasem przez cały rok.

Niektórzy uważają, że koniec lata to także ostatnie dni korzystania z grilla na świeżym powietrzu, imprez i korzystania z tarasu. Jednak wystarczy dodać kilka elementów wystroju do swojej przestrzeni tarasowej, aby przedłużyć dobrą zabawę na jesień, a nawet zimę.

taras przydomowy lenta oranż
Projektowanie

Ułożenie tarasu na 7 sposóbów.

Warto przemyśleć ułożenie tarasu, bo może się okazać elementem całkowicie zmieniającym odbiór tej przestrzeni. Sprawdź 6 sposobów ułożenia desek.

Projektowanie

Co pasuje do brązu?

Taras w odcieniach brązu może być różnorodny, od jasnych, piaskowych odcieni, przez oranż oraz tony orzechowe, do ciemnych, czekoladowych brązów.

palenisko taras ogród
Projektowanie

Pomysł na ogród – palenisko

Wieczory na tarasie mogą być chłodne, szczególnie w naszym klimacie. Palenisko w ogrodzie ma także kilka dodatkowych zalet.

taras przy basenie basen poznań deski tarasowe
Projektowanie

Basen na tarasie – jaki materiał wybrać do wykończenia strefy przy basenowej?

Wybór odpowiedniego materiału z którego wykonana będzie niecka basenowa to bardzo ważna kwestia, ale równie ważne jest wybranie odpowiedniego materiału do wykończenia strefy przy basenowej. Przede wszystkim powinna ona być odporna na działanie wilgoci i bezpieczna dla wszystkich użytkowników.

montaż tarasu poznań deski tarasowe
Projektowanie

Montaż tarasu z desek – podłoże

Montaż tarasu z desek kompozytowych lub drewnianych to jedno z takich zadań, które potencjalnie można wykonać samodzielnie. Internet jest kopalnią informacji na ten temat. Dostawcy poszczególnych elementów również chętnie dzielą się wiedzą.

jak zaaranżować taras deski tarasowe ciemne deski tarasowe aranżacja tarasu
Deski kompozytowe Inspiracje

Aranżacja tarasu z ciemną podłogą

Bardzo ciemne deski tarasowe w odcieniach grafitu, wpadającego w czerń wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Wbrew pozorom aranżacja tarasu z ciemną podłogą może być wyzwaniem.

modrzew syberyjski poznań montaż tarasu
Deski drewniane

Modrzew syberyjski – przepis na niepowtarzalny taras.

Modrzew syberyjski na taras to wybór dla miłośników naturalnych materiałów, które zyskują charakteru z biegiem lat. Są świetną alternatywą dla drewna egzotycznego.