10 prostych sposobów na cieszenie się swoim tarasem przez cały rok.

Niektórzy uważają, że koniec lata to także ostatnie dni korzystania z grilla na świeżym powietrzu, imprez i korzystania z tarasu. Jednak wystarczy dodać kilka elementów wystroju do swojej przestrzeni tarasowej, aby przedłużyć dobrą zabawę na jesień, a nawet zimę. Nie zapominaj , że taras jest dodatkowym pokojem w Twoim domu, z którego warto korzystać przez cały rok.

Wymyśliliśmy 10 prostych sposobów na cieszenie się swoim tarasem przez cały rok.

1. Podgrzej atmosferę

Dodanie źródła ciepła na tarasie to bardzo prosty sposób jak przedłużyć czas na nim spędzany. Ustawienie paleniska czy kominka stworzy świetne miejsce do siedzenia z kubkiem ciepłej herbaty w ostatnich promieniach zachodzącego słońca.

2. Rozświetl taras

Sznury lampek zawieszone na drzewach i pergolach robią klimat latem, wiec czemu nie używać ich także jesienią? Szybciej robi się ciemno, więc jeśli Twoje oświetlenie ogrodowe jest automatycznie sterowane, nie zapomnij zaktualizować wcześniejszej godziny włączania. Na tarasie ustaw lampiony, i oświetl ogrodowe ścieżki znacznikami solarnymi aby jeszcze bardziej rozświetlić przestrzeń.

3. Zrób przegląd mebli

Jeśli chcesz cieszyć się tarasem jesienią, upewnij się, że Twoje meble ogrodowe są odporne na warunki atmosferyczne. Twoje meble są drewniane? Zaimpregnuj je odpowiednio i pomyśl o zakupie specjalnych pokrowców ochronnych. Nie masz mebli, którym ulewy i wiatry niestraszne, to może okres końca wakacji to dobry moment, aby skorzystać z wyprzedaży i uzupełnić braki? Przygotuj jesienną wersję przestrzeni tarasowej i zaaranżuj ją w oparciu o odporne na deszcz i wiatr meble i tekstylia.

4. Nie rezygnuj z grilla

Jeśli kochasz grillować to nie rezygnuj z tego jesienią ani zimą. W dobie grilli elektrycznych lub gazowych nie ma nic prostszego! Pamiętaj tylko, żeby włożyć ciepły sweter;)

5. Jacuzzi extravaganza na tarasie

Tak wiem, ten pomysł jest szalony, ale jak masz środki to dlaczego nie? Wanny z hydromasażem to nadal spory wydatek i zajmują dużó miejsca, jednak kąpiele w ciepłej wodzie sprawiają, że czujesz się przyjemnie, ciepło i zrelaksowanym, szczególnie gdy dookoła temperatura jest niska.

6. Taras miejsce zabaw przez cały rok

Jesienią nie rezygnuj ze spotkań z przyjaciółmi na tarasie. Grill, pizza, rozgrzewająca zupa czy pieczenie pianek to tylko kilka opcji menu. Zorganizuj rozgrywki w rzucie do celu albo kalambury, a zimą konkurs w lepieniu bałwana i innych śnieżnych rzeźb. Jeśli lubisz DIY zorganizuj wspólne wycinanie lampionów z dyni na Halloween albo przygotowanie stroików bożonarodzeniowych. Uprzedź gości,  żeby przyszli odpowiednio ubrani i bawcie się dobrze!   

7. Spraw, aby taras był przytulny

Chłodne wieczory końca lata i wczesnej jesieni na tarasie nie mogą się odbywać bez odpowiedniej oprawy tekstylnej. Miękkie poduchy i ciepłe koce umilą czas spędzany z gorącą herbatą i książką.

8. Całoroczny ogród

Taras jest świetnym miejscem do aranżacji sezonowego ogrodu w skrzynkach. Uprawiaj w nim rośliny sezonowe, odporne na warunki atmosferyczne w różnych porach roku. To świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu z dzieciakami, które mogą obserwować jak zmieniają się rośliny, samodzielnie je pielęgnować i zbierać plony.

9. Dekoruj

Dekorujemy dom, dlaczego nie dekorować też tarasu? Jesienią ustaw lampiony z dyni, zimą przystrój choinkę lub ustaw stroiki z lampionami.

10.  Pomyśl o zadaszeniu

Jeśli masz zadaszony taras to, będziesz bardziej skłonny pozostać na zewnątrz, gdy zrobi się ciemno i temperatura spadnie. Dodatkowo zasłony zewnętrzne zapewniają prywatność i chronią przed chłodnym wiatrem.

Szukasz ekspertów, którzy mają zbudować dla Ciebie taras? Doradzimy i zamontujemy Twój taras z desek naturalnych lub kompozytowych.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zobacz nasze realizacje