Dlaczego warto zlecić pielęgnację i czyszczenie tarasu profesjonalistom?

Aby cieszyć się kolejnym sezonem na swoim tarasie, przed rozpoczęciem jego użytkowania warto wykonać czyszczenie tarasu oraz inne prace pielęgnacyjne, takie jak choćby naprawy czy olejowanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać wszystkie te prace samodzielnie, ale jest kilka punktów, dla których warto rozważyć zlecenie ich wykonania specjalistom.

Jesień i zima w naszym klimacie to nie są najlepsze miesiące dla wszelkich elementów pozostających pod ciągłym działaniem surowych warunków atmosferycznych. Działanie wody i niskich temperatur może niekorzystnie wpływać nie tylko na wygląd tarasu, ale także na jego stabilność.

Aby cieszyć się kolejnym sezonem na swoim tarasie, przed rozpoczęciem jego użytkowania warto wykonać prace pielęgnacyjne, takie jak choćby czyszczenie, naprawy czy olejowanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać wszystkie te prace samodzielnie, ale jest kilka punktów, dla których warto rozważyć zlecenie ich wykonania specjalistom.

pielęgnacja tarasu odnawianie desek taras drewniany
  1. Oszczędność czasu, którą daje profesjonalny sprzęt

Zeschnięte liście, piasek, zacieki po deszczu i śniegu to tylko kilka rzeczy, z którymi trzeba się uporać po zimie. Najlepiej czyszczenie tarasu wykonywać przy użyciu myjki ciśnieniowej o odpowiedniej mocy, wraz z dopasowaną do materiału szczotką oraz przy użyciu dobrych środków myjących, które np. nie uszkodzą struktury drewna. Zastosowanie profesjonalnych szczotek pozwala na usunięcie trudnych plam, zacieków oraz przywraca naturalny kolor. Oczywiście można oczyścić taras ręcznie, przy użyciu ostrej szczotki i węża ogrodowego, jednak jest to bardzo czasochłonne i wymaga nie lada kondycji.

pielęgnacja tarasu deski tarasowe budowa tarasu poznań
  1. Minimalizacja błędów, dzięki wiedzy i doświadczeniu

Po oczyszczeniu tarasu czas na sprawdzenie jego stanu. Uszkodzone deski trzeba naprawić. Czasem wystarczy wypełnić ubytki odpowiednią szpachlą, ale czasem należy wymienić je na nowe. Oprócz wymiany uszkodzonych desek, warto sprawdzić wszystkie łączenia, dokręcić lub wymienić śruby i ocenić podpory. Naprawy mają to do siebie, że wykonane nieodpowiednio mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

montaż tarasu poznań deski tarasowe
  1. Unikanie niespodziewanych wydatków

Po naprawach pozostaje olejowanie desek. Przy tych działaniach pojawia się najwięcej niespodziewanych wydatków. A to kolor okazał się nietrafiony, a to pędzel za wąski i za miękki, a to trzeba kupić kolejną puszkę preparatu, bo naniesienie jednej warstwy okazało się niewystarczające. To tylko kilka z możliwych scenariuszy. Współpracując z profesjonalną firmą zajmującą się pielęgnacją tarasów takie wydatki się nie pojawiają. Stawka za usługę jest ustalana na cały pakiet działań.

Jeśli prace porządkowe to Twój konik, masz w garażu komplet specjalistycznych narzędzi i środków pielęgnacyjnych, naprawy desek to dla Ciebie pestka, a olejowanie tarasu jest dla Ciebie sposobem na relaks? To zdecydowanie powinieneś to robić samodzielnie! Jednak, jeśli wszystkie te kroki napawają Cię niechęcią to koniecznie zgłoś się do nas, a my przygotujemy Twój taras do sezonu!

Zaprojektujemy dla Ciebie wymarzony taras. Skontaktuj się z nami. 

Tags: