Inteligentny, zautomatyzowany taras i ogród

Ogród i taras nierozerwalnie się ze sobą łączą. Technologia jest obecna właściwie w każdym aspekcie naszego życia, nie ma się co dziwić, że wkroczyła także na taras i do ogrodu właśnie. Piękny ogród wymaga pracy, a technologia przychodzi z pomocą, aby tą pracę ułatwić. Daje bardzo szerokie możliwości dopasowania zarządzania ogrodem do własnych potrzeb.

Dla początkujących – jeden element

Aby jak najlepiej wykorzystać technologiczne możliwości, warto zastanowić się, która rzecz najbardziej ułatwiłaby Tobie korzystanie z tarasu i ogrodu. Najczęściej przygodę z inteligentnym ogrodem rozpoczyna się od systemu zarządzania podlewaniem, oświetleniem lub koszeniem trawnika. Najprostsza konfiguracja automatyzacji polega na ustawieniu codziennych sekwencji zdarzeń, te bardziej rozbudowane opierają się o odczyty czujników np. wilgoci czy zmierzchu.

Smart ogród – scenariusze zdarzeń

Tworzenie scenariuszy polega na łączeniu różnych elementów systemu w sekwencje, które można zaplanować w czasie. Dzięki temu po włączeniu jednego przycisku można uruchomić oświetlenie, włączyć ulubioną muzykę i zamienić taras w przestrzeń imprezową. 

Nieskończone możliwości

Właściwie zautomatyzować można wszystko. Oświetlenie, podlewanie, koszenie trawnika czy rozkładanie markizy nad tarasem to tylko kilka aspektów, którymi można zarządzać automatycznie. Można wybrać proste lub bardziej rozbudowane systemy, w zależności od możliwości finansowych. Wszystkim można sterować z poziomu telefonu komórkowego, nie wstając z wygodnego leżaka na tarasie.

Zobacz nasze realizacje