4 rzeczy, jakie powinno się zrobić jesienią na tarasie

Letnie upały są już wspomnieniem, z pewnością trafią się jeszcze ciepłe dni, gdzie z przyjemnością napijesz się kawy na tarasie albo zjesz obiad na świeżym powietrzu, ale nie spodziewaj się ich zbyt wiele…niestety. Jesień jak zwykle przyszła za szybko. Wybraliśmy 4 rzeczy, które warto zrobić jesienią w ogrodzie i na tarasie, aby służył w kolejnym sezonie.

1. Przegląd i porządki  

Po lecie warto zrobić przegląd tarasu pod względem trwałości konstrukcji oraz uszkodzeń mechanicznych desek, szczególnie tych drewnianych. Warto zamieść i umyć cały taras, uporządkować donice i skrzynki na rośliny. Pamiętaj, aby usuwać spadające liście, gdyż pozostawione na działanie wilgoci mogą powodować odbarwienia desek. Taki przegląd pozwoli na ocenę czy taras jest w dobrym stanie czy wymaga niewielkich napraw, a może trzeba zaplanować jego wymianę przed kolejnym sezonem?

2. Naprawy

Warto jesienią naprawić lub wymienić uszkodzone deski. To pozwoli zabezpieczyć całą konstrukcję przed działaniem surowych warunków pogodowych jakie panują w zimnej porze roku. Czasem wystarczy wypełnić ubytki odpowiednią szpachlą, ale czasem lepiej wymienić je na nowe. Oprócz wymiany uszkodzonych desek, warto sprawdzić wszystkie łączenia, dokręcić lub wymienić śruby i ocenić podpory.

jesień taras montaż tarasu poznań deski tarasowe

3. Impregnacja

Ten punkt dotyczy wyłącznie tarasów wykonanych w desek drewnianych. My polecamy olejowanie, jako świetny sposób na konserwację oczyszczonych i naprawionych drewnianych desek tarasowych. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, chroniąc przed rozwojem grzybów, jednocześnie powoduje, że powierzchnia desek staje się gładka i nie przyjmuje wilgoci.  Po olejowaniu drewniane deski tarasowe odzyskują swój kolor oraz zarys słojów.  

renowacja odnawianie pielęgnacja tarasu drewnianego poznań

4. Przegląd mebli

Jesień to idealny czas na przegląd mebli tarasowych. Bez względu na to czy masz meble drewniane czy wykonane z tworzyw sztucznych warto je porządnie wyczyścić, te drewniane, podobnie jak deski tarasowe warto zaimpregnować odpowiednim środkiem. Dobrze jest także pozbyć się mebli uszkodzonych, które niepotrzebnie zalegają, nie spełniając swoich funkcji. Warto pomyśleć także o specjalnych pokrowcach, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi.

Szukasz ekspertów, którzy mają zbudować dla Ciebie taras? Doradzimy i zamontujemy Twój taras z desek naturalnych lub kompozytowych.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zobacz nasze realizacje