Kolor brązowy należy do najczęściej wybieranych przez naszych klientów kolorów desek tarasowych. Nie możemy jednak powiedzieć, że wszyscy wybierają taki sam. Paleta brązowych desek tarasowych jest bardzo różnorodna, od jasnych, piaskowych odcieni, przez oranż oraz tony orzechowe, do ciemnych, czekoladowych brązów.

Jednymi z najjaśniejszych kolorów dostępnych w naszej ofercie są kolor piaskowy (od Lenta) oraz deski z modrzewia syberyjskiego (od DLH).

taras poznań deski tarasowe

W obrębie nieco ciemniejszego odcienia brązu wybór jest zdecydowanie większy. Deski kompozytowe II generacji są dostępne w pięknym, najnowszym odcieniu, który nazywa się oranż. To kolor, który pojawił się w tym sezonie i od razu trafił w gust naszych klientów, bo mamy już dwie realizacje w tym kolorze na koncie.  Podobnym odcieniem jest mahoń naturalny (od Hartika) lub teak (od DLH)

taras poznań deski tarasowe

Zobacz nasze realizacje z deską w kolorze oranż: TARAS PRZYDOMOWY

Do najciemniejszych odcieni zaliczamy kolor rustykalny i czekoladowy (od Lenta), orzech szlachetny i świerk dymny ( od Hartika) oraz ciemny brąz (od DLH)

Jaki kolor będzie pasować do brązu? Czy będzie to dużym uogólnieniem jak napiszę, że każdy? J Poniżej kilka inspiracji na ciekawe zestawienia.

1. Klasyczna czerń

Czerń pasuje właściwie do wszystkiego. Jest ponadczasowa i elegancka. Jest wyrazista, ale jednocześnie stanowi świetne tło dla innych kolorów. Jasna podłoga tarasu może być pięknie wyeksponowana poprzez czarne, kontrastujące dodatki. Przy czerni jednak należy pamiętać, że duże ciemne powierzchnie mogą optycznie pomniejszyć przestrzeń, dlatego sugerowałabym używać jej szczególnie na dużych tarasach.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

2. Multikolor

Trend na kolorowe wnętrza i przestrzenie przydomowe jest już z nami od kilku sezonów. Kolory kojarzą się z latem. Chętniej otaczamy się kolorami gdy jest ciepło, więc jest to trend idealny na taras, bo to właśnie latem spędzamy na nim najwięcej czasu. Tutaj właściwie nie obowiązują żadne zasady, kolory można mieszać dowolnie. Najbezpieczniejsza opcja to wybrać 3 kolory, ale dla odważnych sky is the limit. Kolorowe mogą być meble, tekstylia, zastawa stołowa, rośliny. Im więcej odcieni jednego koloru uda nam się wprowadzić tym bardziej spójny efekt uzyskamy. Nie bój się kontrastów i mocnych odcieni, one świetnie się prezentują w pełnym słońcu.

taras poznań deski tarasowe
Źródło: Pinterest
taras poznań deski tarasowe
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

3. Mono paleta neutrals i miks faktur

To chyba jedno z „najbezpieczniejszych” zestawień, czyli poruszanie się w obrębie jednego koloru, najlepiej odcienia podobnego do tego jaki zastosujemy na podłodze. Warto w tym wypadku zwrócić uwagę na detale i aby nie było nudno postawić na różne faktury – naturalne drewno, tkaniny surowo tkane lub bardzo miękkie, świece i ciepły odcień oświetlenia, meble z naturalnych materiałów, roślinność trawiasta, bez mocnych akcentów kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów taki taras wygląda bardzo przytulnie i będzie pasował właściwie do każdego.

Źródło:Pinterest
Źródło: Pinterest

Bez względu na to na jaki kolor się zdecydujesz skontaktuj się z nami. Doradzimy i zamontujemy Twój taras z desek naturalnych lub kompozytowych.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zobacz nasze realizacje