Bardzo ciemne deski tarasowe w odcieniach grafitu, wpadającego w czerń to nie jest jeszcze mainstream, ale wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Aranżacja tarasu w ciemnych odcieniach może być wyzwaniem.

W naszej ofercie posiadamy kilka ciemnych, grafitowych odcieni desek kompozytowych.

Sprawdź naszą ofertę

Wyzwaniem w aranżacji tarasu z tak ciemną podłogą będzie stworzenie przytulnej przestrzeni, która nie będzie sprawiała wrażenia surowej. Oczywiście możesz chcieć zachować tą surowość i to też jest ok, jednak w tym poście zebrałam kilka propozycji na aranżację, która ociepli ten ciemny kolor.

Po pierwsze tekstylia

Tekstylia to najlepszy sposób na nadanie charakteru przestrzeni. Aranżacja tarasu również nie powinna się obejść bez tekstyliów. Dywany outdoorowe stają się coraz popularniejsze, dostępne są już prawie w każdym sklepie z elementami do dekoracji wnętrz. Nie wyobrażam sobie także relaksu na tarasie bez poduch czy miękkiego koca. Zdecydowanym atutem tekstyliów jest bogactwo wzorów i kolorów oraz stosunkowo niskie ceny, które pozwalają na zmianę aranżacji nawet kilka razy w sezonie. W wypadku bardzo ciemnej podłogi sugeruję kontrastowy mocny wzór na dywanie uzupełniony bardziej stonowanymi poduszkami w odcieniach złamanej bieli oraz szarości i jeszcze więcej wzorów.

Dodatki w naturalnych kolorach

Odcień ciepłego jasnego brązu, takiego jak płomień świec doskonale rozświetli ciemne deski. Dobierz ażurowe meble w stylu boho. Na podłodze rozstaw lampiony na świece w różnych rozmiarach oraz donice z zielonymi roślinami. Nie zapomnij o oświetleniu. Wiszące, papierowe lampiony i sznury żarówek zrobią robotę.

Chcesz taras w takim ciemnym kolorze? Zrobimy go dla Ciebie. Skontaktuj się z nami.

Wszystkie dodatki zaprezentowane na kolażach pochodzą z popularnej sieciówki budowlanej z pomarańczowym kolorem w logo (pssst chodzi o Obi). Możesz je zamówić online z dostawą do domu.

Zdjęcie inspiracyjne via Pinterest