Modrzew syberyjski – przepis na niepowtarzalny taras.

Modrzew syberyjski na taras to wybór dla miłośników naturalnych materiałów, które zyskują charakteru z biegiem lat. Są świetną alternatywą dla drewna egzotycznego.

Modrzew syberyjski pochodzi z rejonów tajgi syberyjskiej. Posiada on bogatą barwę od koloru czerwono-brunatnego, aż po złocisto-miodowy. Jego właściwości techniczne oraz odporność na warunki atmosferyczne zostały ukształtowane przez srogi i mroźny klimat. Nie jest wrażliwy na działanie niskich temperatur, mrozu, lodu, wiatru czy deszczu. Nie jest podatny na atak owadów, grzybów czy działanie wilgoci. Pod względem trwałości modrzew syberyjski może być alternatywą do „zahartowanych” gatunków drzew egzotycznych. Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego są suszone komorowo.

Deski dostępne są ze strukturą ryflowaną lub gładkie

Zalety deski z modrzewia syberyjskiego:

  • Unikatowy wygląd – naturalne drewno zmienia swój wygląd z biegiem czasu, bogate ułożenie słoi drewna tworzy niepowtarzalne formy
  • Nie są wrażliwe na działanie niskich temperatur, mrozu, lodu, wiatru czy deszczu
  • Bogate ubarwienie
  • Przystępna cenowo alternatywa dla desek z drewna egzotycznego

Jeśli chodzi o kolorystykę to deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego mogą być różnie ubarwione od złocisto-miodowego po czerwono-brunatny. Do zalet naturalnego drewna należy zaliczyć możliwość jego barwienia odpowiednimi preparatami. Należy jednak pamiętać, że każde drewno naturalnie zmieni kolor z upływem czasu i działania warunków atmosferycznych. Nieimpregnowane deski z modrzewia syberyjskiego ulegną patynowaniu, czyli będą przyjmować szary odcień.

modrzew syberyjski taras deski tarasowe poznań

WAŻNE!

Deski z naturalnego drewna, w tym z modrzewia syberyjskiego wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą dwukrotnie wydłużyć trwałość i świetność desek. Dowiedz się więcej o pielęgnacji tarasów drewnianych TUTAJ

modrzew syberyjski poznań montaż tarasu
modrzew syberyjski poznań montaż tarasu
modrzew syberyjski poznań montaż tarasu

Zobacz nasze realizacje tarasu, z wykorzystaniem desek z modrzewia syberyjskiego

http://deskitarasowe.you2.pl/project/renowacja-tarasu-drewnianego/
Renowacja tarasu z modrzewia syberyjskiego