Dobrze wykonany, trwały taras z desek drewnianych lub kompozytowych to ważny element ogrodu. Lecz klimat ogrodu kształtują oczywiście dekoracje. Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy dla Ciebie projekt i wykonamy taras od A do Z.

Trend na to, aby taras stał się dodatkowym pokojem cały czas mocno się zaznacza, dlatego tak chętnie w obrębie przestrzeni tarasu i ogrodu używamy dekoracji, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane wyłącznie do wnętrz. Takim elementem są lustra.

Sprawdź nasze 3 propozycje dekoracji ogrodu elementami lustrzanymi

1. Duże lustro na ścianie budynku lub ogrodzeniu powiększy przestrzeń ogrodu.

Lustra to najlepszy środek do optycznego powiększania każdej przestrzeni, tej zewnętrznej także. Zawieszone lub oparte, duże i małe, w dużych ramach lub starych okiennicach. Możliwości są naprawdę różnorodne. Lustra fantastycznie budują głębie. Odpowiednio ustawione i odbijające atrakcyjny obraz spowodują, że nasz ogród będzie się wydawał nie mieć końca.

Wskazówki ustawiania luster w ogrodzie:

  • Zwróć uwagę na to, co odbija się w lustrze, najlepiej niech będą to rośliny, unikaj odbijania ścian, bo to optycznie pomniejsza przestrzeń.
  • Unikaj bezpośredniego promieniowania słońca, aby nie oślepiać osób przebywających w ogrodzie i nie stwarzać zagrożenia pożarowego.
Aldgate Home Architectural Mirrors via Pinterest
Aldgate Home Architectural Mirrors via Pinterest
Aldgate Home Architectural Mirrors via Pinterest
www.sitchu.com.au via Pinterest

2. Lustrzana elewacja

To pomysł zdecydowanie dla odważnych, mających artystyczne zacięcie, lubiących dekoracje z cyklu „over the top”. Takie dekoracje ogrodu zdecydowanie wywołają efekt wow. Lustrzana elewacja powoduje, że budynki w pewien sposób znikają dla oka, wtapiają się w otoczenie. Oczywiście nie trzeba iść na całość, ale zdecydowanie warto eksperymentować.

mymodernmet.com via Pinterest

3. Przestrzenne lustrzane dekoracje dla minimalistów

Jeśli lustrzana elewacja to dla Ciebie zbyt wiele, to może spróbuj wykorzystać nieduże dekoracje lustrzane w obrębie ogrodu. Bardzo efektownie wyglądają różnego rozmiaru kule, zgrupowane, tworzące trochę wrażenie, że jakiś obiekt kosmiczny wylądował w trawie.  Zamiast kul można postawić na duże donice i wazony z takim chromowanym wykończeniem. Jest to też świetny pomysł na ogrodowy projekt DIY. W sprzedaży są dostępne farby w sprayu gwarantujące efekt chromowania, które można zastosować na szereg różnych powierzchni. Przy ich pomocy możesz przetransformować dowolne elementy i wykorzystać je do dekoracji ogrodu.

www.thegardenglove.com via Pinterest
Pinterest
Pinterest