Wydaje ci się, że budowa tarasu to bardzo skomplikowane i czasochłonne zadanie? Masz poczucie, że nie masz czasu na ogarnięcie tego tematu w natłoku codziennych obowiązków? Nic bardziej mylnego! Z nami wymarzony taras jest na wyciągnięcie ręki, obiecujemy, że cały proces będzie prosty, szybki i przyjemny.
Wystarczy że przeprowadzisz 3 kroki przedstawione poniżej i będziesz mógł cieszyć się tarasem szybciej niż myślisz.

1. Odpowiedz na podstawowe pytanie – PO CO CI TARAS?

Na początku projektowania tarasu trzeba zadać sobie kluczowe pytanie „ Jak chcę spędzać czas na moim nowym tarasie?”. To pozwoli określić jaka wielkość tarasu będzie dla Ciebie optymalna oraz jakie strefy w obrębie tarasu trzeba wydzielić. Podpowie z jakiego materiału taki taras wykonać, aby spełniał on wszystkie Twoje oczekiwania. A co można robić na tarasie? Odpowiedź brzmi: „Wszystko”. Taras jest dodatkowym pokojem w Twoim domu, który możesz wykorzystać w dowolny sposób. Możesz zorganizować na nim letnią jadalnię, siłownię, kącik do czytania, stanowisko do prac DIY, strefę relaksu lub home office.

2. Wybierz odpowiedni materiał

Deski kompozytowe czy drewniane? A może płytki ceramiczne? Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Zebraliśmy te najbardziej znaczące, aby łatwiej było Ci zdecydować.

 • Przygotowanie podłoża
  Płytki mogą zostać położone tylko na idealnie równą, betonową powierzchnię, która wymaga odpowiedniego przygotowania i często jej przygotowanie jest dość czasochłonne.
  Deski montowane na legarach nie wymagają specjalnych zabiegów przygotowujących podłoże, mogą zminimalizować pewne nierówności terenu, a ich przygotowanie jest zdecydowanie szybsze.
 • Warunki atmosferyczne – chodzi tutaj głównie o opady oraz działanie niskich temperatur.
  W starciu z nimi najlepiej wypadają deski kompozytowe, które w procesie produkcyjnym są odpowiednio impregnowane, przez co nie wchłaniają wody, a montaż na legarach zapobiega rozsadzaniu podłoża przez zamarzającą wodę.
  Podobnie zachowują się deski z naturalnego drewna, trzeba jednak pamiętać o ich regularnej pielęgnacji i konserwacji, aby zapobiegać przyjmowaniu wilgoci.
  Płytki są najbardziej narażone na działanie wody i niskich temperatur, które mogą powodować ich pękanie i rozsadzanie podłoża.
 • Antypoślizgowość – szczególnie ważna w momencie, gdy podłoże jest mokre.
  Tutaj znów wygrywa kompozyt i drewno, które dzięki ryflowaniu i odpowiedniej konserwacji nie stają się śliskie.
  Płytki, szczególnie wtedy gdy mokre, bardzo często stają się śliskie.
 • Kolor – ciężko tutaj pisać o plusach i minusach, bo to raczej kwestia gustu, ale każdy z tych materiałów daje inne możliwości.
  Bardzo bogaty wybór kolorów i wzorów płytek to ich zdecydowany atut, jednak po jakimś czasie mogą ulec płowieniu i odbarwianiu.
  Drewno naturalne jest niepowtarzalne, kolory desek często nieznacznie mogą się od siebie różnić, bardzo ładnie się starzeje i zmienia kolor z upływem czasu, co z kolei nie każdemu może odpowiadać.
  Kolor desek kompozytowych jest ustalany w procesie barwienia, każda deska ma dokładnie taki sam kolor, który pozostaje niezmienny przez długie lata.

3. Skontaktuj się z nami

Przemyślałeś dwa pierwsze punkty i zdecydowałeś się na taras z desek kompozytowych lub drewnianych? Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą. Spotkamy się, aby dokonać pomiarów i omówić projekt. Przedstawimy próbki, aby dopasować odpowiedni kolor. Ustalimy termin i czas realizacji oraz będziemy ją nadzorować od początku do końca.

Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu 601 556 347 i 601 815 517, mailem na adres hello@deskitarasowe.you2.pl , poprzez formularz kontaktowy na stronie lub poprzez Facebook Messenger

Tags: