Częstym pytaniem, które pojawia się ze strony naszych klientów jest to, jaki najmniejszy taras warto zbudować? Doradzamy 12m2. Dlaczego?

12m2 tworzy zgrabny prostokąt o bokach 4 m i 3 m. To powierzchnia standardowego pokoju w mieszkaniu, w bloku z wielkiej płyty. Na takiej powierzchni można z powodzeniem zaaranżować całkiem funkcjonalną przestrzeń, z miejscem dla każdego członka rodziny.

Jadalnia na świeżym powietrzu to świetny pomysł na aranżację niedużego tarasu.  Standardowy stół dla 4/6 osób ma wymiary plus minus 150 cm x 90 cm, dodając do tego nieduże krzesła z powodzeniem zostanie jeszcze miejsce ustawienie wygodnego fotela i niedużego stolika, które stworzą strefę relaksu. Jeśli zamiast jadalni wolisz stworzyć miejsce do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, to 3-osobowa sofa z podnóżkiem, wygodny fotel i całkiem duży stolik kawowy spokojnie zmieszczą się na 12m2. W każdym z opisanych wyżej przypadków zostanie miejsce na ustawienie skrzynek z roślinami lub innych dekoracji np. lampionów czy świeczników, które dodadzą charakteru tej przestrzeni.

Jeśli masz do dyspozycji niewiele miejsca podpowiadamy kilka trików, które pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń:

1. Stawiaj na jasne kolory
Jak wiadomo czarny wyszczupla, czyli powoduje, że to co widzimy wydaje się mniejsze, dlatego na mały taras wybieraj jasne kolory, szczególnie na duże powierzchnie jak podłoga. W naszej ofercie mamy deski w jasnych, ciepłych odcieniach brązów lub chłodniejszej tonacji szarości. Sprawdź naszą ofertę TUTAJ

mały taras poznań deski tarasowe kompozytowe drewniane

2. Wybierz lekkie, ażurowe meble
Z powodzeniem znajdziesz takie w ofercie popularnych sklepów sprzedających meble i akcesoria do ogrodu. Trend na plecione, lekkie meble utrzymuje się od kilku sezonów. Mogą być wykonane z naturalnych materiałów jak np. wiklina czy rattan lub z popularnych obecnie tworzyw sztucznych.

3. Nie stawiaj granic
Jeśli możesz zrezygnuj z ogrodzenia czy murków, a jeśli to niemożliwe postaw na lekkie, ażurowe konstrukcje.

Jak widzisz mały, 12-metrowy taras można zaaranżować na całkiem funkcjonalną przestrzeń do spędzania czasu dla całej rodziny. Skontaktuj się z nami już dziś a przygotujemy dla Ciebie projekt szyty na miarę.

Zaprojektujemy dla Ciebie wymarzony taras. Skontaktuj się z nami. 

Tags: