Taras z desek kompozytowych lub drewnianych właściwie nie ma żadnych wad, no może oprócz obowiązku jego sprzątania. 
Poznaj 3 atuty posiadania przydomowego tarasu.

1. Powiększa przestrzeń mieszkalną

Traktuj taras jako dodatkowy pokój. Bardzo często taras z desek bywa większy od salonu, nie ma ograniczeń w postaci ścian, co daje poczucie większej przestrzeni. Z powodzeniem więc możesz w jego obrębie wydzielić różne strefy do wykorzystania przez wszystkich domowników. Kącik do czytania dla taty,  strefa fitness and spa dla mamy, pracownia plastyczna dla dzieciaków,  czy zewnętrzna jadalnia dla całej rodziny i odwiedzających gości to tylko kilka pomysłów. Tarasy z desek kompozytowych są świetne jeśli chodzi o utrzymanie porządku – wystarczy zamieść, przetrzeć i jest jak nowy. 

2. Podnosi wartość domu 

Mądrze zaprojektowany i profesjonalnie wykonany taras z desek dodaje wartości całej nieruchomości, a bardzo często bywa atutem przekonującym do zakupu. Analizy pokazują, że przynależny do domu taras czy balkon ma wpływ na cenę całej nieruchomości, niektóre podają że nawet do kilkuastu procent. Sprawdź więcej tutaj

3. Daje swobodę, nawet w czasach pandemii

„Móóóóóój jest ten kawałek podłogi” śpiewał zespół Mr. ZUUB i mieli rację! Lockdown niestraszny, gdy masz taras. Chcesz się spotkać z przyjaciółmi? Chcesz zorganizować playdate dla dzieciaków? Wiele wskazuje na to, że również w 2021 roku dom będzie stanowił centrum życia towarzyskiego, a w obrębie własnego tarasu możesz stworzyć idealne warunki do spotkań towarzyskich z zachowaniem wszystkich zaleceń bezpieczeństwa. W dodatku odpowiednio zaprojekowane otoczenie, może dać Ci pełną prywatność, nawet jeśli sąsiedzi są za płotem.

Zaprojektujemy dla Ciebie wymarzony taras. Skontaktuj się z nami. 

Tags: