Wydawać by się mogło, że taras przydomowy to taki uniwersalny temat, że gdzie tutaj mowa o trendach? A jednak! Przeglądając realizacje polskich i zagranicznych projektantów domów i ogrodów wybraliśmy kilka przewodnich elementów, które z pewnością będą kontynuowane w 2021 roku.
1. Outdoor living

Pandemia spowodowała, że spędzamy w domu większość czasu, dlatego dla szczęściarzy posiadających taras, stał się on nie tylko miejscem relaksu i odpoczynku, ale także miejscem spotkań ze znajomymi na świeżym powietrzu, salą treningową czy godnym pozazdroszczenia home office w  ciepłych miesiącach. W zależności od potrzeb przestrzeń przydomowego tarasu można dowolnie zaaranżować, wyznaczając w nim np. strefę jadalni z dużym stołem czy strefę relaksu z huśtawką lub hamakiem. Wszystko wskazuje na to, że również w 2021 roku dom będzie naszym głównym miejscem spędzania wolnego czasu, dlatego warto zadbać o swoją przestrzeń. 

tarasy z desek taras przy domu Wooden terrace with garden furniture
Strefa relaksu z wygodnymi pufami i fotelami
taras przydomowy poznań budowa tarasu Wooden terrace with garden furniture
Jadalnia na świeżym powietrzu, to jeden z najlepszych pomysłów na wykorzystanie tarasu
taras przydomowy Poznań deski tarasowe tarasy z desek kompozytowychPink and purple flowers in green garden with fancy swing egg chair
Relaks w otoczeniu zieleni
2. Tarasy otwarte

Tarasy otwarte, czyli wtapiające się w otoczenie, bez balustrad, bez ogrodzeń, bardzo często okalające duże drzewa lub rabaty. Takie tarasy stają się naturalnym łącznikiem między częścią mieszkalną domu, a naturalną strefą ogrodu. Taki rodzaj tarasu pozwala na swobodne przemieszczanie się w całym jego obrębie, a także bardzo ułatwia jego aranżację.

deski tarasowe poznań tarasy drewniane montaż budowa tarasu poznań
deski tarasowe poznań tarasy drewniane montaż budowa tarasu poznań (2)
3. Kolory ziemi

Trend pod hasłem „powrót do natury” utrzymuje się już od dobrych kilku sezonów. Producenci  w swoich kolekcjach oferują deski w kolorach brązów i szarości, nawiązujące do tych odcieni naturalnie występujących w środowisku. Nie ma obaw, że takie kolory wyjdą z mody, gdyż stanowią one świetną bazę do dalszej aranżacji przestrzeni przydomowej. 

Sprawdź naszą ofertę desek tarasowych TUTAJ 

4. Kreatywność i personalizacja

Klasyczne, równoległe ułożenie desek to zdecydowanie ponadczasowy wzór, który nigdy nie wyjdzie z mody, jednak coraz częściej profesjonaliści puszczają wodzę fantazji i stawiają na nietypowe ułożenie desek np. po skosie czy w jodełkę lub dodają dekoracyjne elementy, nie boją się także łączenia desek w kilku odcieniach kolorystycznych.

deski tarasowe budowa tarasu poznań jak zbudować taras
deski tarasowe jodełka
Źródło: https://www.fiberondecking.com/ via Pinterest
drewniane tarasy deski tarasowe budowa poznań
Źródło: https://nextluxury.com/home-design/modern-deck-ideas/ via Pinterest
Tags: