Taras w ogrodzie

planowanie, projektowanie i realizacja

Taras wolnostojący w ogrodzie

Taras w ogrodzie to już znany wszystkim widok. Najczęściej spotyka się tarasy przydomowe, ale nie zawsze przestrzeń ogrodu pozwala na montaż tarasu bezpośrednio przy domu. To częsty przypadek w „starych” ogrodach. Ale to wcale nie musi przekreślać marzeń o stylowym tarasie. Wolnostojące tarasy to coraz mocniej zaznaczający się trend w projektowaniu przestrzeni przydomowych.

Zobacz naszą realizację wolnostojącego tarasu w ogrodzie wśród bogatej zieleni. Wykorzystaliśmy deski tarasowe z kompozytu II generacji marki LENTA, w kolorze rustykalnym. Te deski świetnie się sprawdzają w każdych warunkach atmosferycznych i nie przyjmują wilgoci. Dowiedz się więcej o właściwościach tych niezwykle wytrzymałych desek TUTAJ 

Wyzwaniem przy takich realizacjach bywają nierówności powierzchni, które są nieuniknione. W tym przypadku wykonaliśmy montaż desek na drewnianej konstrukcji, która została  zamocowana na wkręcanych w grunt kotwach. Na konstrukcji drewnianej zamocowaliśmy aluminiowe legary, na których ułożone zostały deski. Taki sposób montażu pozwala na niwelację nierówności podłoża. Grunt został osłonięty geowłókniną.