Taras na dachu

planowanie, projektowanie i realizacja

Taras na dachu

Taras na dachu to coraz częstszy widok w nowoczesnym budownictwie. Developerzy coraz częściej oferują możliwość aranżacji strefy tarasowej wraz z ogrodem na dachu. Powierzchnie dachowe z powodzeniem można wykorzystać do montażu tarasu z desek.

Nasza realizacja polegała na montażu tarasu na zabudowanej części dachu poznańskiego apartamentowca. Użyliśmy desek tarasowych z kompozytu II generacji marki LENTA, w kolorze rustykalnym. Te deski świetnie się sprawdzają w każdych warunkach atmosferycznych i nie przyjmują wilgoci. Dowiedz się więcej o właściwościach tych niezwykle wytrzymałych desek TUTAJ 

Wyzwaniem przy takich realizacjach bywają nierówności powierzchni dachowej, które są nieuniknione. Montaż desek na aluminiowych legarach i specjalnych wspornikach pozwala na odpowiednie wypoziomowanie wszystkich nierówności. Drugim atutem wykorzystania takiego sposobu montażu jest fakt, że nie trzeba specjalnie przygotowywać powierzchni dachowej do montażu desek, właściwie nic nie trzeba z nią robić. Ten typ montażu jest nazywany montażem w systemie dachu odwróconego.

Planując montaż tarasu na dachu należy pamiętać o jeszcze jednym aspekcie, który często może nieco wydłużyć całość prac, mianowicie możliwości wniesienia kilkumetrowych desek na górę bez problemu. Windy często okazują się zbyt niskie i trzeba wnosić deski klatką schodową. Wąskie klatki schodowe mogą powodować dodatkowe trudności.