Piękny, drewniany taras wykonany z surowych ryflowanych desek był tłem sesji zdjęciowej najnowszej kolekcji mebli ogrodowych zaprojektowanych przez Philippe Starck’a. Naszą uwagę zwrócił szaro-grafitowy odcień drewnianych desek tarasowych, które pod wpływem naturalnych warunków zmieniają swój naturalny kolor. 

Nowe trendy w projektowaniu mebli ogrodowych

Kolekcja mebli ogrodowych, zaprojektowana przez francuskiego designera Philippe Starck’a dla włoskiej marki B&B Italia, ma składane oparcia zakrywające siedzisko. Dzięki temu jest ono chronione przed deszczem.

Nowa seria, przewrotnie nazwana Znowu pada!, składa się z sofy i fotela z prostym, prostokątnym siedziskiem, które może być przykryte przez obszerne składane oparcia.

Wypowiadając się dla magazynu Dezeen, Starck skomentował: „Dzisiaj wszyscy oferują kolekcje mebli ogrodowych. Pokrywają je materiałami przeznaczonymi na zewnątrz i uważają, że przez to stają się ogrodowe. Zawsze uważałem, że jest z tym coś nie tak. Wyobraźcie sobie, że jesteście w pięknym hotelu, gdzie czytacie książkę nad basenem i nagle zaczyna padać. Obsługa hotelu zaczyna w panice zbierać poduszki i materace. Dlatego zaprojektowałem kilka rozwiązań we współpracy z B&B Italia, które kilkoma prostymi ruchami pomagają zabezpieczyć się przed deszczem.”

https://www.dezeen.com/2020/03/11/philippe-starck-oh-it-rains-folding-outdoor-seating-design/?s=&hPP=40&idx=vetg_livesearchable_posts&p=0&is_v=1

Nowe rozwiązania i naturalne barwy

Jak widać na zdjęciach, tłem sesji zdjęciowej był taras wykonany z naturalnych desek drewnianych. Surowe, głęboko ryflowane deski modrzewiowe z czasem szarzeją i pokrywają się naturalną, nierównomierną barwą. Warto zwrócić uwagę że taki efekt naturalnych szarości i grafitu może pięknie komponować się z nowoczesnym wzornictwem i architekturą.

Deski tarasowe, tarasy drewniane
Taras z naturalnej modrzewiowej deski i meble ogrodowe od Philipe Starck’a

Surowe wykończenie takiego tarasu w zestawieniu z betonem, kamieniem lub elementami ze stali, może mu nadać wyjątkowego charakteru. Przydomowy taras wykonany z desek tarasowych montowanych na legarach łatwo można wkomponować w architekturę ogrodu i dopasować do stylu budynku.

Wybierając drewno na taras niekoniecznie trzeba wybierać odcienie brązu! Grafitowo-szare wybarwienia nie wymagają specjalnych zabiegów z użyciem olejów czy bejcy. W naszych warunkach klimatycznych drewno w naturalny sposób zmienia barwę i pokrywa się warstwą ochronna. Więcej na temat drewnianych desek tarasowych piszemy tutaj

Tags: